Kásáné Szabó Erika (balra) a Bogács Közszolgálatáért díjat, míg Dorogi Mihályné a Víg Rudolf-díjat vehette átKásáné Szabó Erika (balra) a Bogács Közszolgálatáért díjat, míg Dorogi Mihályné a Víg Rudolf-díjat vehette átAz augusztus 20-i községi ünnepségen idén immár 22. alkalommal osztották ki a bogácsi kitüntető díjakat. A méltatásokat Péter Zoltán alpolgármester olvasta fel, a díjakat Csendesné Farkas Edit polgármester asszony adta át.

2013-ban Vig Rudolf-díjban részesült Dorogi Mihályné, aki „a Bogácsi Pávakör kiemelkedő tagja. 1988 óta munkájával, kitartásával hozzájárul a gazdag bogácsi népdalkincs fennmaradásához, megőrzéséhez. Az Ő aktív részvételével lehetett a népdalkör Vass Lajos-nagydíjas és Arany Páva Díjas. Dorogi Mihályné odaadóan vesz részt a községi rendezvényeken és a népdalfesztiválokon határainkon innen és túl. Tevékenysége kiemelkedik a summás ételek főzőversenye rendezvényen. A pávaköri munkán kívül éveken keresztül részt vett a korábban működő Hagyományőrző Együttes munkájában is, ahová családját is bevonva adták elő a Bogácsi lakodalmast és a Fonót."

Bogács Közszolgálatáért Díj az önkormányzat által alapított intézményekben foglalkoztatott azon természetes személyeknek adományozható, akik kiemelkedő szakmai felkészültségükkel, munkájukkal, magatartásukkal jelentős mértékben segítették az önkormányzati feladatok végrehajtását, az állampolgárok ügyeinek intézését, a köz szolgálatát.

Ebben az évben a képviselő-testület a Bogács Közszolgálatáért Díjat Kásáné Szabó Erika óvodavezetőnek adományozta. „Kásáné Szabó Erika 1988 óta a bogácsi óvoda óvodapedagógusa, kimagasló szakmai munkájának elismeréseként pedig 2010-től az intézmény vezetője. Közvetlen személyisége, munkához való hozzáállása, embersége garancia az óvoda nyugodt, kiegyensúlyozott és biztonságos működéséhez. Az intézmény partneri kapcsolatait jó érzékkel ápolja, gyarapítja. Aktív résztvevője, koordinálója az Európai Uniós támogatással megvalósuló intézményi fejlesztéseknek, melyek eredményeként nemcsak a tárgyi feltételek, hanem a pedagógusok szakmai ismeretei is bővülnek, elősegítve a nevelés színvonalának javulását. Szakmai tapasztalata, együttműködési készsége nagyban segíti a fenntartó önkormányzatot az intézmény megújításában, fejlesztésében és az integrációs folyamatok zökkenőmentes lebonyolításában. Eddigi vezetői munkájának köszönhetően egy újfajta szemléletmód járja át az óvodát, mely nyomon követhető a mindennapokban."

Novák Ferenc a Szabadtéri Lepkemúzeum létrehozásáért, többévi gyűjtőmunkájáért kapott elismerést – Csendesné Farkas Edit köszönti a díjazottatNovák Ferenc a Szabadtéri Lepkemúzeum létrehozásáért, többévi gyűjtőmunkájáért kapott elismerést – Csendesné Farkas Edit köszönti a díjazottatNovák Ferenc a Szabadtéri Lepkemúzeum létrehozásáért, többévi gyűjtőmunkájáért kapott elismerést az augusztus 20-i ünnepségen. „Novák Ferenc és felesége 2000-ben nyitotta meg a lepkemúzeumot, egy évtizeden keresztül gondozták a gyűjteményt és fogadták a látogatókat. A múzeum fontos idegenforgalmi látványossága volt településünknek, szinte nem volt olyan Bogácsra szervezett kirándulás, melynek ne lett volna célpontja." Az elismerő díjjal Bogács Község Önkormányzata köszönetét fejezte ki Novák Ferencnek a többéves áldozatos munkájáért.

A Bogácsi Thermálfürdő Kft. két dolgozója, Csiki Gyula és Márton Norbert rendkívüli helyzetben tanúsított önfeláldozó magatartásáért, helytállásáért, életmentő tevékenységéért vehetett át jutalmat. A Községi Önkormányzat nevében Csendesné Farkas Edit polgármester asszony, a Bogácsi Thermálfürdő Kft. részéről Jacsó Zoltán ügyvezető-igazgató adta át az elismerő díjakat az életmentőknek.

Minden kitüntetettnek szívből gratulálunk! További munkájukhoz sok sikert és jó egészséget kívánunk!

Jankóné Jónás Zsuzsa

Az augusztus 20-i községi ünnepségen idén immár 22. alkalommal osztották ki a bogácsi kitüntető díjakat. A méltatásokat Péter Zoltán alpolgármester olvasta fel, a díjakat Csendesné Farkas Edit polgármester asszony adta át.

2013-ban Vig Rudolf-díjban részesült Dorogi M ihályné, aki „a Bogácsi Pávakör kiemelkedő tagja. 1988 óta munkájával, kitartásával hozzájárul a gazdag bogácsi népdalkincs fennmaradásához, megőrzéséhez. Az Ő aktív részvételével lehetett a népdalkör Vass Lajos-nagydíjas és Arany Páva Díjas. Dorogi Mihályné odaadóan vesz részt a községi rendezvényeken és a népdalfesztiválokon határainkon innen és túl. Tevékenysége kiemelkedik a summás ételek főzőversenye rendezvényen. A pávaköri munkán kívül éveken keresztül részt vett a korábban működő Hagyományőrző Együttes munkájában is, ahová családját is bevonva adták elő a Bogácsi lakodalmast és a Fonót.”

Bogács Közszolgálatáért Díj az önkormányzat által alapított intézményekben foglalkoztatott azon természetes személyeknek adományozható, akik kiemelkedő szakmai felkészültségükkel, munkájukkal, magatartásukkal jelentős mértékben segítették az önkormányzati feladatok végrehajtását, az állampolgárok ügyeinek intézését, a köz szolgálatát.

Ebben az évben a képviselő-testület a Bogács Közszolgálatáért Díjat Kásáné Szabó Erika óvodavezetőnek adományozta. „Kásáné Szabó Erika 1988 óta a bogácsi óvoda óvodapedagógusa, kimagasló szakmai munkájának elismeréseként pedig 2010-től az intézmény vezetője. Közvetlen személyisége, munkához való hozzáállása, embersége garancia az óvoda nyugodt, kiegyensúlyozott és biztonságos működéséhez. Az intézmény partneri kapcsolatait jó érzékkel ápolja, gyarapítja. Aktív résztvevője, koordinálója az Európai Uniós támogatással megvalósuló intézményi fejlesztéseknek, melyek eredményeként nemcsak a tárgyi feltételek, hanem a pedagógusok szakmai ismeretei is bővülnek, elősegítve a nevelés színvonalának javulását. Szakmai tapasztalata, együttműködési készsége nagyban segíti a fenntartó önkormányzatot az intézmény megújításában, fejlesztésében és az integrációs folyamatok zökkenőmentes lebonyolításában. Eddigi vezetői munkájának köszönhetően egy újfajta szemléletmód járja át az óvodát, mely nyomon követhető a mindennapokban.”

Novák Ferenc a Szabadtéri Lepkemúzeum létrehozásáért, többévi gyűjtőmunkájáért kapott elismerést az augusztus 20-i ünnepségen. „Novák Ferenc és felesége 2000-ben nyitotta meg a lepkemúzeumot, egy évtizeden keresztül gondozták a gyűjteményt és fogadták a látogatókat. A múzeum fontos idegenforgalmi látványossága volt településünknek, szinte nem volt olyan Bogácsra szervezett kirándulás, melynek ne lett volna célpontja.” Az elismerő díjjal Bogács Község Önkormányzata köszönetét fejezte ki Novák Ferencnek a többéves áldozatos munkájáért.

A Bogácsi Thermálfürdő Kft. két dolgozója, Csiki Gyula és Márton Norbert rendkívüli helyzetben tanúsított önfeláldozó magatartásáért, helytállásáért, életmentő tevékenységéért vehetett át jutalmat. A Községi Önkormányzat nevében Csendesné Farkas Edit polgármester asszony, a Bogácsi Thermálfürdő Kft. részéről Jacsó Zoltán ügyvezető-igazgató adta át az elismerő díjakat az életmentőknek.

Minden kitüntetettnek szívből gratulálunk! További munkájukhoz sok sikert és jó egészséget kívánunk!

Jankóné Jónás Zsuzsa